Posjet Hrvatskom kulturnom društvu i sastanci u Aucklandu

Dana 13. studenoga 2023. godine  Ivana Hebrang Grgić i Ana Barbarić posjetile su Hrvatsko kulturno društvo u Aucklandu i tom prilikom razgovarale o mogućnostima suradnje na istraživanju publikacija hrvatskih iseljenika. U Društvu je izložen dio izložbe Pisali su glagoljicom… izrađene u suradnji s Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom u Zagrebu i uz podršku Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH, a u svrhu promocije glagoljice u hrvatskom iseljeništvu.

Uslijedio je susret s novozelandskom autoricom Pip McKay koja se bavi istraživanjem obiteljske povijesti. U razgovoru s njom prikupljeni su podaci povezani uz izradu tzv. obiteljskih knjiga u Novome Zelandu te o sve češćoj praksi objavljivanja takvih knjiga. Na slici je obiteljsko stablo iz obiteljskog albuma.